Chirosa


Laserová epilácia -prístroj Motus AY firmy DEKA

Princíp a ošetrenie pri laserovej epilácii

Laserová epilácia alexandritovým laserom Motus AY s hlavicou Moveo /fy DEKA/ spočíva v plošnom odstránení ložiska rastu ochlpenia - vlasovej cibuľky. Laserový lúč o frekvencii 755nm preniká k vlasovej cibuľke, ktorá musí byť v aktívnej fáze rastu/už rastúci tmavší chlp/, a vyvolá jeho tepelné zničenie. V prípade, že je vlas v kľudovej fáze rastu, lúč cibuľku nezasiahne a minie. Ošetrenie je vďaka hlavici Moveo so zafírovou 20mm doskou so zabudovaným chladením ako jediné na svete bezbolestné, na rozdiel od iných prístrojov na epiláciu /napríklad iné prístroje využívajúce Alexandritový laser, frakcionované LED diódové lasery, IPL,/ ,ktoré musia viac či menej používať externé chladenie či nejaký anestetický prípravok na zníženie bolesti.

Daľší rozdiel oproti konkurencii je možnosť vykonávať epiláciu aj na už opálenej koži, nie však na čerstvo opálenej koži do 48hod.po opaľovaní. Samozrejmosťou je, že nastavenie prístroja musí zodpovedať pigmentácii a typu pleti konkrétneho klienta.

Deň pred zákrokom alebo v deň zákroku je potrebné miesto epilácie dôkladne a šetrne oholiť do hladka žiletkou. Zvyčajne sa v rastovej fáze nachádza iba 20% chľpkov. Výnimka je horná pera, kde sa môže nachádzať až 65% aktívnych chľpkov. To je dôvod, prečo je potrebné zákrok niekoľkokrát za rok opakovať s odstupom 4-8týždňov /podľa fototypu/ a tento interval je priamo závislý od doby trvania kľudovej fázy chľpkov. Medzi zákrokmi je potrebné novorastúce chľpky holiť, ale nie epilovať voskom alebo používať iné metódy, ktoré by vyťahovali cibuľku chľpku z kože. Je to dôležité preto, aby sa pri druhom zákroku zachytilo a zničilo čo najväčšie množstvo chľpkov v aktívnej rastovej fáze. Rovnako 4týždne by sa tieto metódy nemali používať pred prvým zákrokom. Pred výkonom bude počiatočná konzultácia s lekárom, pri ktorej sa musia vylúčiť kontraindikácie zákroku, vysvetlí sa liečebný postup a rekonvalescencia. Samotný akt epilácie trvá niekoľko minút- podľa veľkosti ošetrovanej plochy a koža je natretá olejom alebo gelom pre lepší kontakt a ľahší pohyb hlavicou Moveo po koži.

Kontraindikácie laserovej epilácie.

- čerstvé opálenie

- infekcia kože, rakovina kože alebo keloid v danej lokalite

- kardiostimulátor

- gravidita, dojčenie, šestonedelie

- psoriáza, vitiligo

- epilepsia, diabetes mellitus

- fotosenzitívne lieky, vitamín A, lieky na riedenie krvi


Hlavné menu: